Szukasz idealnego plecaka do biegania po szlakach? Przeczytaj to!Plecaki są prostym sposobem na zwiększenie doświadczenia w bieganiu po szlakach i wędrówkach. Plecaki mają wiele zalet, takich jak pomoc w noszeniu niezbędnego sprzętu podczas wędrówki, poprawa wydajności i ułatwienie dostępu do zapasów podczas wycieczki. Producenci plecaków wprowadzili wiele nowych modeli plecaków zaprojektowanych specjalnie dla biegaczy i wędrowców. Większość z tych plecaków jest lekka i posiada wiele kieszeni do przechowywania mniejszych przedmiotów. W tym artykule omówimy niektóre z najlepszych dostępnych obecnie opcji i przedstawimy wskazówki, jak znaleźć odpowiedni dla siebie...

Czego szukać w plecaku do biegania w terenie

Istnieje kilka kryteriów, o których powinieneś pamiętać, wybierając idealny plecak do biegania po szlaku. Oto lista kilku najważniejszych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie plecaka do biegania po szlakach.

  • Waga - Pierwszą rzeczą, na którą powinieneś spojrzeć podczas oceny plecaków, jest waga. Nie chcesz przejść za burtę i uzyskać ciężki plecak, ale chcesz także czegoś, co jest trwałe i będzie trwać długo.

  • Objętość - Co planujesz nosić w swoim plecaku? Jeśli planujesz mieć tylko kilka rzeczy, takich jak kilka butelek wody, elektrolity, kilka przekąsek i może kurtka lub sprzęt przeciwdeszczowy, to prawdopodobnie możesz uciec z małym plecakiem. Jeśli jednak chcesz zabrać ze sobą więcej rzeczy, będziesz chciał mieć większy plecak.

  • Dopasowanie - Następną rzeczą, na którą powinieneś spojrzeć, jest dopasowanie. Chcesz plecak, który jest wygodny i nie będzie hamował twoich ruchów. Źle dopasowany plecak będzie nie tylko niewygodny, ale może również wpłynąć na twoją formę.

  • Płeć - Jedną z rzeczy, której wiele osób nie bierze pod uwagę, jest płeć plecaka. Istnieją plecaki zaprojektowane specjalnie dla mężczyzn i inne zaprojektowane specjalnie dla kobiet. Nie tylko te plecaki są zaprojektowane dla konkretnych płci, ale mają również różne rozmiary i wymiary.

Top Pick: Osprey Stratos

Osprey Stratos jest jednym z najlepszych plecaków do biegania po szlaku na 2019 rok. Jest to lekki plecak z dużą komorą główną i zewnętrzną kieszenią, która jest świetna do przechowywania mniejszych przedmiotów. Plecak ma również kieszeń hydracyjną z miękkiej siatki i wbudowaną motykę przeciwdeszczową, którą można wykorzystać, gdy jest potrzebna.

Osprey Stratos jest doskonałym wyborem zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet i jest dostępny w ośmiu różnych kolorach. Plecak jest również kompatybilny z hydracją, więc możesz łatwo dodać pęcherz hydracyjny, jeśli zdecydujesz się.

Ludzie, którzy biegają z tym plecakiem mówią, że jest on wygodny i lekki i może łatwo zmieścić wszystko, czego potrzebujesz na dzienną wędrówkę lub bieg po szlaku. Plecak ma mnóstwo kieszeni i jest wystarczająco duży, aby pomieścić butelki z wodą i dodatkowy sprzęt. Jest to świetny, wszechstronny plecak do biegania po szlakach.

Fit & Functionality

Ten plecak został zaprojektowany tak, aby dopasować się do konturów ludzkiego ciała i być jak najlżejszym. Materiał użyty do produkcji tego plecaka jest oddychający, rozciągliwy i ma teksturę przypominającą siatkę, dzięki czemu woda łatwo przez niego przechodzi. Ten plecak to świetna opcja dla tych, którzy chcą podróżować lekko.

W plecaku znajdują się dwie duże komory główne oraz mniejsza komora przednia. Przednia komora jest świetna do przechowywania mniejszych przedmiotów, takich jak portfel czy klucze. Główna komora otwiera się szeroko i jest wystarczająco duża, aby zmieścić laptopa lub mały tablet. Możesz również użyć tej komory do przechowywania butelek z wodą i jedzenia.

Plecak posiada również boczną kieszeń, która jest wystarczająco duża, aby zmieścić standardową butelkę z wodą oraz małą kieszeń na zamek z tyłu. Ogólnie rzecz biorąc, jest to świetna opcja dla tych, którzy chcą podróżować lekko, ale nadal mają dużo miejsca na swoje zapasy.

Plecak Camelbak Ultra-Lightweight

Plecak Camelbak Ultra-Lightweight jest popularnym wyborem wśród biegaczy szlaków i wędrowców. Ten lekki plecak charakteryzuje się minimalistycznym designem i jest wykonany z wodoodpornego materiału nylonowego. Plecak jest również kompatybilny z systemem hydracyjnym i posiada dwie kieszenie z elastycznej siatki po każdej stronie.

Ten plecak jest najlepiej używany do krótszych jednodniowych wycieczek i biegów po szlaku i może łatwo zmieścić wszystko, czego potrzebujesz na jednodniową wycieczkę. Ludzie, którzy używają tego plecaka mówią, że jest wygodny i lekki i ma mnóstwo kieszeni do przechowywania sprzętu i butelek z wodą. Plecak jest również niedrogi i występuje w czterech różnych kolorach.

Ten plecak jest minimalistyczny, ale ma dużo miejsca do przechowywania wszystkich niezbędnych rzeczy, których potrzebujesz na jednodniową wędrówkę lub bieg po szlaku. Plecak jest kompatybilny z systemem hydracyjnym i posiada zewnętrzną kieszeń do przechowywania pęcherza hydracyjnego, gdy nie jest używany.

MSR Guardian 7 Women's

Jest to doskonały plecak do biegania po szlaku i został zaprojektowany specjalnie dla kobiet. Plecak jest lekki i ma elegancki, nowoczesny design, który kobiety pokochają. Plecak jest kompatybilny z pęcherzem hydracyjnym i ma wbudowaną folię przeciwdeszczową.

Jest to świetny wybór dla krótszych wycieczek dziennych i biegów szlakowych i może łatwo zmieścić wszystko, czego potrzebujesz na jednodniową wycieczkę. Ludzie, którzy używają tego plecaka mówią, że jest lekki i łatwy do przenoszenia i ma wiele kieszeni do przechowywania sprzętu i butelek z wodą. Plecak jest również dostępny w wielu kolorach i ma bardzo niską cenę.

Plecak jest minimalistyczny, ale ma dużo miejsca, aby przechowywać wszystkie niezbędne rzeczy, których potrzebujesz podczas jednodniowej wędrówki lub biegu po szlaku. Plecak jest kompatybilny z systemem hydracyjnym i posiada zewnętrzną kieszeń do przechowywania pęcherza hydracyjnego, gdy nie jest używany.

REI Co-op Trail runner 20 Liter

REI Co-op Trail runner 20 Liter to świetny wybór dla początkujących biegaczy szlakowych lub dla tych, którzy nie niosą zbyt wiele sprzętu podczas swoich wycieczek lub biegów. Jest to lekki plecak, który jest przeznaczony na jednodniowe wycieczki.

Ten plecak jest niedrogi i ma minimalistyczny design, który jest świetny dla tych, którzy chcą podróżować lekko. Plecak ma mnóstwo kieszeni i jest kompatybilny z pęcherzem hydracyjnym. Jednak plecak nie jest dostarczany z pęcherzem wodnym. Ten plecak jest najlepiej używany do krótszych wędrówek i biegów po szlaku i może łatwo zmieścić wszystko, czego potrzebujesz na jednodniową wycieczkę. Ludzie, którzy używają tego plecaka mówią, że jest lekki i łatwy do przenoszenia i ma dużo miejsca do przechowywania butelek z wodą i dodatkowego sprzętu. Plecak jest również w niskiej cenie i jest dostępny w trzech różnych kolorach.

Ten plecak jest minimalistyczny, ale ma dużo miejsca, aby przechowywać wszystkie niezbędne rzeczy, których potrzebujesz na jednodniową wycieczkę. Plecak jest kompatybilny z pęcherzem hydracyjnym i ma zewnętrzną kieszeń do przechowywania pęcherza hydracyjnego, gdy nie jest używany.

Znalezienie idealnego plecaka do biegania po szlaku może być trudne i czasochłonne. Na szczęście istnieje wiele wspaniałych opcji dostępnych dla wszystkich poziomów umiejętności i dla wszystkich typów biegaczy. Niezależnie od tego, czy chcesz lekkiego plecaka, czy zaprojektowanego specjalnie dla kobiet, istnieje plecak dla Ciebie.