Jak kupić męskie buty do biegania: Podstawy tego, co powinieneś wiedziećMęskie buty do biegania są w wielu stylach, funkcjach i punktach cenowych. Istnieje również wiele różnych typów biegaczy, więc może to być trochę przytłaczające na początku. W związku z tym, że nie ma co ukrywać, że nie ma co liczyć na to, że będzie to najlepsza opcja dla Ciebie. Chociaż każdy biegacz jest wyjątkowy, istnieje kilka rzeczy, które większość mężczyzn szuka przy zakupie nowych butów do biegania. Ten artykuł obejmuje wszystko, co musisz wiedzieć o znalezieniu odpowiedniej pary dla Ciebie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej...

Na co zwrócić uwagę kupując męskie buty do biegania

Istnieje kilka rzeczy, o których należy pamiętać podczas zakupów męskich butów do biegania. To może pomóc Ci zawęzić wyszukiwanie i upewnić się, że znajdziesz odpowiednią parę dla siebie. W związku z tym, że każdy biegacz jest inny. To, co działa dla jednego biegacza, może nie działać dla innego. To są tylko rzeczy, które większość mężczyzn szuka podczas zakupów butów do biegania.

- Waga: Jak ciężkie są te buty do biegania? To jest zazwyczaj wymienione w uncjach lub gramach. Im lżejszy but, tym lepiej.

- Heel-toe drop: To po prostu odnosi się do ilości różnicy między piętą a częścią palców w bucie. Powiedzmy, że masz but do biegania, który ma 10 mm spadku pięta-palce. Oznacza to, że pięta jest 10mm wyżej niż część palcowa buta.

- Typ łuku: Czy masz wysoki, niski lub średni łuk? To może odgrywać rolę w tym, jak znaleźć najlepszy but do biegania dla Ciebie.

- Amortyzacja: Amortyzacja występuje w dwóch rodzajach: EVA i żel. EVA to pianka, która znajduje się w większości butów do biegania. Oferuje absorpcję uderzeń, ale nie trwa tak długo jak żel. Żel to płynny materiał, który jest wstrzykiwany do podeszwy buta, aby zapewnić lepszą amortyzację.

- Szerokość: Męska szerokość buta ma tendencję do bycia nieco szerszą niż damska. Pamiętaj, aby sprawdzić szerokość butów, które rozważasz.

Jak znaleźć odpowiednie dopasowanie dla Ciebie

Po pierwsze i najważniejsze, upewnij się, że przymierzasz buty. To może zrobić całą różnicę podczas znajdowania najlepszego dopasowania. Kiedy przymierzasz buty, pamiętaj o tych rzeczach:

- Zostaw trochę miejsca na końcu buta - Twoje palce powinny mieć trochę miejsca do poruszania się. Nie chcesz, aby były zgniecione z oczywistych powodów.

- Upewnij się, że możesz chodzić w nich - Możesz chcieć przymierzyć je w sklepie lub możesz kupować online. W każdym przypadku chcesz mieć pewność, że możesz chodzić w nich tak, jakbyś szedł pobiegać.

- Dostosuj je do rodzaju noszonych skarpet - Jeśli podczas biegania nosisz grubsze skarpety, możesz rozważyć zakup większego rozmiaru. Jeśli nosisz cieńsze skarpety do biegania, lepszy będzie nieco mniejszy rozmiar.

- Weź pod uwagę, jak długo biegasz - Jeśli jesteś bardziej doświadczonym biegaczem, być może uda Ci się uniknąć ciaśniejszego dopasowania. Nowsi biegacze mogą chcieć kupić buty, które są nieco luźniejsze.

Rodzaje męskich butów do biegania

Jest kilka głównych typów butów do biegania. Typ, który dostaniesz w dużej mierze zależy od Twojego stylu biegania.

- Neutralne buty do biegania: Są one najlepsze dla osób, które są nowe w bieganiu i nie są pewne, czy mają określony typ stopy.

- Stabilizowane buty do biegania: Są najlepsze dla biegaczy, którzy mają wysoki łuk i potrzebują nieco więcej wsparcia w butach.

- Motion control running shoes: Są one najlepsze dla biegaczy, którzy mają niskie łuki. Potrzebują nieco więcej wsparcia niż zwykłe buty do biegania ze stabilizacją.

- Buty do biegania z maksymalną amortyzacją: Te są najlepsze dla biegaczy, którzy potrzebują nieco więcej amortyzacji, aby pomóc w uderzeniach.

Najlepsze buty do biegania dla mężczyzn

Teraz, gdy wiesz, czego szukać, gdy znajdziesz najlepsze buty do biegania dla mężczyzn, nadszedł czas, aby spojrzeć na niektóre z najlepszych opcji tam. To są niektóre z najwyżej ocenianych męskich butów do biegania. Są to popularne opcje wśród biegaczy wszystkich typów.

- New Balance Men's MX20 Cross-Training Shoe: Ten neutralny but do biegania jest ciężkim uderzeniem, które jest świetne dla każdego biegacza. Ci, którzy lubią ten but, kochają ogólne dopasowanie i odczucie buta.

- ASICS Men's GEL-Kayano 22 Running Shoe: Jest to jeden z najlepszych męskich butów do biegania firmy ASICS. To świetna opcja dla różnych biegaczy.

- adidas Men's Energy Boost Running Shoe: To kolejna świetna opcja dla różnych biegaczy. To wysoko oceniane buty do biegania, które kochają biegacze.

Znalezienie najlepszych butów do biegania dla mężczyzn może być zdradliwe. Jest tak szczególnie w przypadku, gdy nie wiesz, czego szukać. Podczas zakupów butów do biegania, pamiętaj o tych rzeczach i będziesz mieć pewność, że znajdziesz parę, która działa najlepiej dla ciebie.