Ostateczny przewodnik po znalezieniu idealnych legginsów do bieganiaBiegacze wiedzą, że nie ma to jak dobra para legginsów, która pomoże Ci przetrwać najbardziej wyczerpujące treningi. Niezależnie od tego, czy trenujesz do maratonu, czy po prostu ruszasz w drogę, aby zachować formę, te rozciągliwe spodnie przyjdą Ci na ratunek. Jeśli więc szukasz pochlebnych i wygodnych legginsów do biegania, sprawdź ten szczegółowy przewodnik po najlepszych opcjach na rynku. Niezależnie od tego, czy wolisz luźne czy obcisłe, mamy szczegóły dotyczące wszystkich rodzajów legginsów dla różnych kształtów i rozmiarów ciała.

Na co zwrócić uwagę kupując legginsy do biegania

Po pierwsze, przejdźmy do tego, czego powinieneś szukać przy zakupie legginsów. Pierwszą rzeczą do zapamiętania jest to, że dobra para legginsów do biegania będzie wystarczająco dopasowana, aby pozostać na miejscu i nie przesuwać się podczas treningu. Jednak nie powinny być zbyt ciasne, bo będą niewygodne podczas biegu. Najlepsze dopasowanie to takie, w którym możesz wygodnie podciągnąć legginsy bez uczucia ograniczenia. Legginsy z szerszym paskiem w talii będą się lepiej trzymać niż te z wąskim paskiem.

Jeśli chodzi o materiał, oddychalność jest kluczowa dla biegaczy. Szukaj legginsów wykonanych z oddychających tkanin, takich jak bawełna, poliester i spandex, aby zapobiec otarciom. Jeśli dużo się pocisz, możesz unikać poliestru, ponieważ zatrzymuje on pot i może wydzielać nieprzyjemny zapach. Jeśli wolisz nosić legginsy w chłodniejsze dni, ciepłe legginsy wykonane z polaru lub wełny zapewnią Ci ciepło bez dodawania objętości pod ubraniem.

Rodzaje legginsów i gdzie je znaleźć

Legginsy zazwyczaj występują w dwóch stylach - obcisłym i luźnym. Luźno dopasowane legginsy są luźniejsze wokół nóg i mają więcej miejsca w górnej części. Są one dobrym rozwiązaniem, jeśli masz większą talię lub próbujesz schudnąć, ponieważ możesz dopasować luźniejszy krój, nie wyglądając przy tym zbyt workowato lub bezkształtnie. Ciasno dopasowane legginsy przytulają się do ciała, więc są świetne dla figure-flattering lub jeśli masz mniejszą talię. Możesz również znaleźć legginsy o bardziej ścisłym dopasowaniu w luźniejszym stylu.

Jeśli chodzi o tkaninę, legginsy mogą wahać się od materiałów syntetycznych do naturalnych włókien, takich jak bawełna. Najlepsze legginsy do biegania będą wykonane z lekkiej tkaniny, która dobrze oddycha, aby zapobiec otarciom. Większość legginsów jest wykonana ze spandexu (dla szybkiego schnięcia) lub bawełny (dla większej oddychalności).

Jak znaleźć odpowiednie dopasowanie przy zakupie legginsów

Możesz mieć ogólne pojęcie o swoim rozmiarze legginsów, ale ważne jest, aby przymierzyć je przed zakupem. Kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę podczas przymierzania legginsów:

 • Upewnij się, że linia talii siedzi w Twojej naturalnej talii i nie jest zbyt wysoka lub zbyt niska. Jeśli linia talii jest zbyt wysoka, legginsy będą opadać i odsłaniać górną część bielizny, gdy się pochylisz. Jeśli linia talii jest zbyt niska, legginsy będą spadać i będą niewygodne.
 • Upewnij się, że krocze tkaniny jest wystarczająco długie, aby zapewnić pokrycie bez jazdy w górę. Nie chcesz przecież szarpać się z legginsami lub ciągle ściągać je w dół, aby utrzymać je na miejscu.
 • Sprawdź, czy legginsy są wystarczająco długie. Chociaż większość legginsów jest zaprojektowana tak, aby zakrywały stopy, powinnaś szukać pary, która jest wystarczająco długa, aby zakryć tył Twoich obcasów. Zbyt krótkie legginsy pozostawią cię potykającą się o spodnie i mogą wyglądać trochę głupio.

Najlepsze marki legginsów do biegania

Jeśli szukasz dobrej pary legginsów do biegania w, oto niektóre z marek, które możesz sprawdzić.

 • Lululemon - Lululemon jest znany z wysokiej jakości odzieży treningowej, a ich legginsy nie są wyjątkiem. Są one zaprojektowane tak, aby były lekkie, oddychające i rozciągliwe dla maksymalnego komfortu podczas ćwiczeń. Oferują również wiele stylów, w tym czarny, biały, szary i navy.
 • Nike - Nike ma wiele legginsów wykonanych z oddychających tkanin. Znajdziesz tu legginsy w różnych kolorach i stylach, w tym legginsy z etui na telefon i kieszeniami do przechowywania innych przedmiotów. Nike ma również legginsy dla kobiet, mężczyzn i dzieci.
 • Adidas - Legginsy Adidas są wykonane z połączenia bawełny i spandexu dla wygodnego dopasowania. Ich legginsy Marathon są zaprojektowane z szerokim pasem w talii, aby pomóc legginsom pozostać na miejscu podczas biegu.
 • Patagonia - Legginsy Patagonia są wykonane z mieszanki bawełny i spandexu. Są zaprojektowane z szerokim pasem i niską konstrukcją, aby pozostać na miejscu podczas treningu. Dostępne są w różnych kolorach, w tym czarnym, niebieskim, granatowym i szarym.

Najlepsze wskazówki, dzięki którym Twoje legginsy przetrwają dłużej

Oto kilka wskazówek, które pomogą twoim legginsom przetrwać dłużej:

 • Nie noś swoich legginsów w dni odpoczynku. Są one zaprojektowane do ćwiczeń i będą zatrzymywać wilgoć, więc najlepiej zachować je na siłownię.
 • Pierz legginsy na zimno i susz je na powietrzu, aby uniknąć skurczenia się.
 • Unikaj noszenia legginsów, które są zbyt ciasne. Powinny być wystarczająco luźne, aby poruszać się z ciałem bez powodowania dyskomfortu. Jeśli musisz za bardzo ciągnąć swoje legginsy, są one zbyt ciasne i możesz skończyć je rozrywając.
 • Unikaj przechowywania legginsów w ciasnej szufladzie. W zatłoczonej przestrzeni będą bardziej narażone na zaczepienie i rozdarcie. Zamiast tego przechowuj je w szufladzie z dużą ilością miejsca do oddychania.

Jeśli zastosowałeś się do naszego przewodnika po zakupie legginsów do biegania, będziesz miał parę, która jest wygodna, rozciągliwa i oddychająca. Te spodnie utrzymają Cię w chłodzie podczas intensywnych treningów i pozwolą Ci skupić się na wydajności. Z odpowiednią parą legginsów, będziesz w stanie podbić każde wyzwanie, które postawisz przed sobą. Dzięki temu przewodnikowi możesz znaleźć idealną parę legginsów do biegania, która uzupełni Twój strój treningowy.